Je libo bylinkový čaj?

24. 8. 2016

Děti ze školky odjely malým autobusem ještě před svačinkou, která je čekala na místě. A že jim už z rána chutnalo dvojnásob, chléb se musel přimazávat a i salátové okurky a papriky šly na dračku. Po svačince čekala děti procházka po okolí a poznávání a sběr bylinek na čaj. Děti, i přestože se jedná o smíšenou věkovou třídu, jsou v bylinkách opravdoví znalci, je vidět, že doma s maminkami vaří nebo bylinky pěstují. Uvařili jsme společně bylinkový čaj a pořádali čajový dýchánek ve stínu staré jabloně, která toho již mnoho zažila. K obědu se podával gulášek z bio hovězího masa ze Sasova, jejichž maso pravidelně zařazujeme do jídelníčku. Jako příloha byly již stálice - bio semolinové těstoviny. Všichni si moc pochutnali a s plnými bříšky vyhledali pohostinnost staré jabloně, kde jim paní učitelky připravily odpočinkovou zónu a vyprávěly pohádku. Po odpočinku a odpolední svačince se děti vydaly autobusem zpět do školky. Není nad to strávit celý den v přírodě. Tento zdánlivě obyčejný den dá dětem mnohdy více než den v zábavním parku či na akci s přesně naplánovanou zábavou.

Olga Chlápková, paní hospodářka
Je libo bylinkový čaj? 1