Jaro na zahradě Lesokruhu

21. 5. 2020

Jaro se pomalu překuluje do léta a na školkové zahradě v Lesokruhu to žije :)

Na našich nových záhoncích máme zasázené kedlubny, zelí modré i bílé, květák a brokolici. Tato košťálová zelenina zatím k jídlu není, ale ředkvičky už jsme zblajzli a na špenát a saláty různých druhů se brzy chystáme. Těšíme se taky, až vyleze mrkev, hrášek a kopr do výborné koprové omáčky z petržele, kterou nám vaří naše nejlepší babička kuchařka. Na kompostu vykukují listy brambor a dýní, ze kterých na podzim uvaříme kotlíkovou dýňovou polévku. Do květináčků jsme zaseli fazoli šarlatovou, která nejdřív potěší hmyzáky a pak ji použijeme na počítání a různé tvoření. I sklizeň ředkviček jsme využili k předškolní přípravě – spočítali jsme je, vytvarovali do trojúhelníků, čtverců i obdélníků a seřadili podle velikosti. Pojídání zeleně se nevěnujeme jen v zázemí školky, ale taky v lese: žvýkáme listy lípy, šťavelu či bršlice nebo výborné lízátko z křídlatky sachalinské.