Jarní pokus se zrníčky

23. 3. 2021
Školička Kamarád Nové Veselí

V měsíci únoru jsme se zabývali cestou zrníčka ke chlebíčku. víme, že je za tím kus lidské práce. A taky že úroda je v přímé závislosti na péči. Proto jsme si udělali pokus s pěstováním zrníček. Každý si do své misky dal substrát, napočítal si zrníčka, pěkně uložil do misky, tochou substrrátu přikryl, zalil a dal na okno. Každý den jsme pozorovali, co se děje, a také pečovali. Na dotaz, co potřebují zrníčka a semínka aby vyrostla, děti s přehledem vyjmenovali vodu, teplo a sluníčko (světlo). Pokus se zdařil díky dobré péči a podmínkám k růstu - dětem se uchytila, až na 1-2 zrníčka, všechna☺. Pokus jsme dokončovali již za přerušení provozu MŠ, takže dokumentaci a zalévání převzaly paní učitelky, ale dětem jsme posílaly zprávy, jak se zrníčkům daří, i jak pokus dopadl.