Jarní pokus se zrníčky

23. 3. 2021
Školička Kamarád Nové Veselí

V měsíci únoru jsme se zabývali cestou zrníčka ke chlebíčku. víme, že je za tím kus lidské práce. A taky že úroda je v přímé závislosti na péči. Proto jsme si udělali pokus s pěstováním zrníček. Každý si do své misky dal substrát, napočítal si zrníčka, pěkně uložil do misky, tochou substrrátu přikryl, zalil a dal na okno. Každý den jsme pozorovali, co se děje, a také pečovali. Na dotaz, co potřebují zrníčka a semínka aby vyrostla, děti s přehledem vyjmenovali vodu, teplo a sluníčko (světlo). Pokus se zdařil díky dobré péči a podmínkám k růstu - dětem se uchytila, až na 1-2 zrníčka, všechna☺. Pokus jsme dokončovali již za přerušení provozu MŠ, takže dokumentaci a zalévání převzaly paní učitelky, ale dětem jsme posílaly zprávy, jak se zrníčkům daří, i jak pokus dopadl.

Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1Jarní pokus se zrníčky 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací