Jarní kopřivová polévka zdobená sedmikráskami

26. 4. 2021

S dětmi jsem využili darů z naší školkové zahrady. I přes chladné jarní počasí na zahradě začalo rašit plno kopřiv a začaly rozkvétat první sedmikrásky. A tak slovo dalo slovo a my jsme se s paní kuchařkou domluvili, že nám uvaří vynikající kopřivovou polévku, plnou vitamínů. Děti se s radostí zapojily do trhání květu sedmikrásek a ty nejovážnější  pomáhaly trhat mladé výhonky kopřiv. Prožitkovým učením získaly plno zajímavých a užítečných pozanatků. Po práci si za odměnu zahrály pohybovou hru "Na kopřivu". A k obědu je čekala vynikající kopřivová polévka zdobená sedmikráskami. Každý ji snědl a ještě si přidávaly. Odměnou jim byla nejen výborná a zdravá polévka ,ale i  radost, že mohou spolešně přiložit ruku k dílu :-)