Jak voní meduňka? A jak chutná?

Náš vyvýšený záhonek s bylinkami se pěkně rozrostl, a to také zásluhou dětí, které jej pravidelně zalévají. Ale co s takovým množstvím meduňky? „Děti vyrobíme si sirup“ řekla paní učitelka a děti nadšeně jásaly. Přišly otázky „A to se může?“,“ Jak to uděláme?“. Začali jsme tedy hned tím, že jsme si meduňku na zahrádce ukázaly a něco jsme si o ní a jejím využití pověděli. Pak už jsme se vrhli do práce. Některé děti meduňku stříhaly, jiné ji omyly, další otrhávaly lístečky, vkládaly do zavařovací sklenice a prokládaly cukrem. Naplněnou sklenici jsme nechali odpočívat ve třídě za oknem a po víkendu v práci pokračovali. Obsah jsme přecedili přes sítko, vymačkali poslední šťávu z lístků a namíchali s vodou. Společně jsme si vychutnali každý doušek sklenice a děti byly nadšené, že zvládly vyrobit něco tak dobrého. Maminka od Kristýnky reagovala na fotky zveřejněné na sociálních sítích a donesla dětem k ochutnání také sirup bezinkový. Pro některé děti, to bylo něco zcela nového, jiné jsou zvyklé na přípravu domácích sirupů z rodiny.

Jak voní meduňka? A jak chutná? 1Jak voní meduňka? A jak chutná? 1Jak voní meduňka? A jak chutná? 1Jak voní meduňka? A jak chutná? 1Jak voní meduňka? A jak chutná? 1Jak voní meduňka? A jak chutná? 1Jak voní meduňka? A jak chutná? 1Jak voní meduňka? A jak chutná? 1Jak voní meduňka? A jak chutná? 1Jak voní meduňka? A jak chutná? 1Jak voní meduňka? A jak chutná? 1Jak voní meduňka? A jak chutná? 1Jak voní meduňka? A jak chutná? 1