Jak se u Ježečků z řepy staly řepánky?

V pondělí si děti přinesly z domova každý jeden druh ovoce a zeleniny. Všechno jsme si pojmenovali – již poznáme fík, avokádo, nashi, mango, petržel, řepu a samozřejmě jablko, hrušku i mandarinku a okurku. Ovoce a zeleninu jsme roztřídili, poznávali hmatem, čichem i chutí. Venku jsme si zahráli pohádku O řepě u skutečné řepy na záhonku a řepu na naše vaření si vytáhli ven.

Upéci řepánky byla pro předškoláky hračka – příprava těsta, smísení mouky, másla a tvarohu, strouhání sýru a řepy, míchání náplně, válení těsta na plát, krájení rádýlkem na čtverečky, plnění náplně lžičkou i skládání šátečku byla zábava.

A řepánky?? Byly výborné!!!

Jak se u Ježečků z řepy staly řepánky? 1Jak se u Ježečků z řepy staly řepánky? 1Jak se u Ježečků z řepy staly řepánky? 1Jak se u Ježečků z řepy staly řepánky? 1Jak se u Ježečků z řepy staly řepánky? 1Jak se u Ježečků z řepy staly řepánky? 1