Jak se svačí v naší školce

22. 1. 2019

Protože nás dlouhodobě trápilo velké množství zbytků z přesnídávky, zkusili jsme to jinak. Děti mají možnost si svačinu odebírat průběžně v rozmezí cca 30 minut ráno z vozíku ve třídě a mohou si samy vybrat, co ochutnají - pečivo, pomazánka, ovoce nebo zelenina, nápoj. Vzhledem k tomu, že nejsou časově zcela limitovaní, jsou více motivovaní  a natěšení si pro svačinu jít, připravit si jí a také sníst. Tyto "průběžné" svačiny u nás praktikujeme třetím rokem a zatím vnímáme samá pozitiva. A to ze strany kuchyně, dětí, rodičů i České školní inspekce.