Jak předcházíme nemocem

5. 2. 2021

Tento týden jsme se věnovali tématu zdraví a nemoc. S dětmi jsme si opakovali části našeho těla, pověděli jsme si, co děláme pro své zdraví, jak poznáme, že jsme nemocní, jak můžeme předcházet nemocem, a také, kdo nám pomůže, když nám není dobře. Proto jsme se rozhodli, že uděláme něco pro své zdraví a vyrobíme si společně s dětmi rýmovníkový sirup. Vyrobit sirup z rýmovníkových listů není zas tak složité, zvládne to opravdu každý. Rýmovník si pěstujeme ve školce a děti se o něj poctivě starají. Nejprve jsme otrhali z rýmovníku lístky, nakrájeli je na menší kousky a dali do hrnce. Přidali jsme ještě plátky citrónu a vše zalili vodou. Odstát se to nechalo do druhého dne, poté jsme přidali cukr a paní kuchařka nám to povařila. Potom jsme společně všichni ochutnávali. Druhý den nám ho paní kuchařka přidala do pití a udělal nám výbornou rýmovníkovou šťávu. Dětem to moc chutnalo a byly z toho nadšené.