Jak jsme vařili a ochutnávali Evropu

Myšlenka této akce je společně s dětmi ze školy připravit ochutnávku tradičních pokrmů jednoho z členských států EU. My jsme si vybrali kuchyni řeckou a společně se staršími dětmi, Janou Beránkovou a Danem Gregorem, jsme v naší cvičné školní kuchyňce uvařili řecký venkovský salátek a středomořskou omáčku.

Přidělený stánek jsme si nejprve řádně vyzdobili v řeckém stylu - vlaječky nám připravily děti z družiny. A pak už jsme naše ochutnávky nabízeli rodičům a široké veřejnosti. V průběhu odpoledne jsme stihli odpovědět pár otázek paní redaktorce z Českého rozhlasu Pardubice a také poskytnout krátký rozhovor na podiu ohledně našeho zapojení do programu Skutečně zdravá škola.

I přes docela velkou nepřízeň počasí jsme si akci velmi užili. A že jsme byli náležitě oceněni: odborná porota nám udělila 1. místo!

Olga Chlápková, vedoucí školní jídelny