Jak jsme si připravili ovocnou svačinku SMOOTHIE

Občas přimět děti sníst alespoň nějakou zeleninu či ovoce je někdy pořádně těžký úkol.  Jsou děti, které ovoce a zeleninu milují, ale jsou i takové, které před ní utíkají. Ale takový barevný sladký nápoj v podobě smoothie odmítne málokteré. A tak jsme si jedno dopoledne s dětmi takové smoothie zkusili připravit.

Přichystali jsme si různé druhy čerstvého ovoce a zeleniny a vše společně rozmixovali. Takový nápoj zachová maximum vitamínů, minerálů, stopových prvků a antioxidantů, o které bychom v případě tepelné přípravy přišly. Doma připravené smoothie neobsahuje žádné stabilizátory, konzervanty, barviva a je čistě jen na nás, jaké suroviny si namícháme. Příprava je velmi jednoduchá a rychlá.

Dětem nejen moc chutnalo a velmi je to bavilo, ale získaly také potřebnou energii a jako bonus jim přísun čerstvého ovoce a zeleniny zlepšil náladu.