Jablíčkohraní v Beruškách

V polovině měsíce září proběhla u Berušek „Jablíčková slavnost“. Děti si z domova přinesly jablíčka různých velikostí, tvarů a barev o kterých si s paní učitelkou nejdříve povídaly, počítaly je, řadily dle velikosti a dle váhy a dozvěděly se co všechno se může za jablíček uvařit, upéct, či tvořit a zdobit. Dnešní den jsme třídu provoněli pečením štrůdlů. Nejdříve jsme si připravili suroviny potřebné k pečení, bílý cukr byl nahrazen cukrem třtinovým. Děti si nastrouhaly jablíčka na Spiralizéru, který jim vytvořil krásné jablíčkové spirálky, smíchaly potřebné suroviny, zavinuly do těsta a potřely vajíčkem. Vše samozřejmě za asistence paní učitelky a tety. Samotné pečení raději přenechaly jim a tento čas strávily pobytem na čerstvém vzduchu zahrady školky. Do zlatova upečený štrůdl si vychutnaly po svačince.

Jablíčkohraní v Beruškách 1Jablíčkohraní v Beruškách 1Jablíčkohraní v Beruškách 1Jablíčkohraní v Beruškách 1Jablíčkohraní v Beruškách 1Jablíčkohraní v Beruškách 1Jablíčkohraní v Beruškách 1