Jablíčka v akci

23. 10. 2023

Je podzim, který nám přináší spoustu plodin a surovin. Naše školka pracuje formou center aktivit, kdy se dětí rozdělí na skupinky a pracují na různých úkolech k danému tématu. Další dny se v centrech vystřídají.V rámci tématu Na zahradě, na poli, v lese, jsme se v první části zaměřili na ovoce a zeleninu. Děti modelovaly, procvičovaly si grafomotoriku - kruh, vážily různé ovoce a zeleninu, třídily, počítaly, poznávaly podle chutě atd. Jednou z činností bylo pečení v centru Domácnost, kde si vyzkoušely práci v kuchyni. Jablíčka mají opravdu široké spektrum využití. Tentokrát jsme použili listové těsto (příště již uhněteme své) a každý si vytvořil svůj koláček, který s nadšením předvedl a dal ochutnat svým rodičům. Jablíčka jsme si nasbírali, oloupali, nastrouhali, ochutili a zabalili do těsta. Děti také přišly touto činností na svačinku, která jim moc chutná, i když to možná někteří předtím neznaly nebo nechtěly ochutnat - strouhaná jablíčka se skořicí.  Jablíčka již byla zralá a sladká, a nepotřebovala vůbec doslazovat. Toto centrum bylo nejoblíbenější a všichni chtěli do kuchyňky.  Příště se chystáme na sušení a moštování. Nemůžeme se dočkat dalšího vaření a pečení.

Jablíčka v akci 1Jablíčka v akci 1Jablíčka v akci 1