Jablečný koláč

Abychom zužitkovali všechna jablíčka, pustili jsme se do přípravy jablečného koláče. Děti se seznámily s postupem prostřednictvím obrázkového receptu. Rozdělily se do skupin a každá skupina měla "za úkol" něco jiného. V jedné loupaly a strouhaly jablíčka, v druhé míchaly těsto a třetí skupina připravovala tvarohovou náplň. Když bylo všechno připraveno, těsto jsme dali do koláčové formy, přidali tvarohovou náplň a nastrouhaná jablíčka. Ty jsme posypali rozinkami, skořicí a vlašskými ořechy, které jsme posbírali na školní zahradě. Koláč se nám moc vydařil a krásně provoněl celou školku. A pokud byste si jej chtěli také upéct, tady je recept: na těsto budete potřebovat 100 g celozrnné mouky, 100g mletých ovesných vloček, vaničku tvarohu, 2 vejce, rýžový sirup na oslazení.Vše dohromady smíchejte a vložte do formy. Potom už přidejte jen tvaroh ve vaničce (oslazený rýžovým sirupem), nastrouhaná jablíčka a další ingredience. Dobrou chuť!

Jablečný koláč 1Jablečný koláč 1Jablečný koláč 1Jablečný koláč 1Jablečný koláč 1