HRÁŠEK

25. 2. 2022

Víte, kdo je to hrášek Kulihrášek? Že ne? Tak ten náš, nás letos ve školce provází už od samého září. Zjistili jsme, že se nám některé hrášky schovaly v pohádkách. A tak jsme s Budulínkem vařili hrachovou kaši nebo před vánocemi vánoční hrachovou polévku. S Popelkou jsme přebírali hrách a fazole, aby mohla na bál. No a jak se spalo princezně na hrášku, to teď právě doma zkoumáme.

Hrášky počítáme, s hrášky si kutálíme, hrášky jsme vysadili jako náš malý microgreens. Nejprve jsme misky naplnili hlínou, pak udělali kolíkem jamky a do nich schovali kuličky hrachu.  A čekali. A zalévali. A tak za pár dní hrášek vykoukl na svět a pomaličku začaly nahoru růst jeho typické kudrny. A protože jsme se opravdu o něj poctivě starali, hrášek rostl a rostl. A my víme, že nám teď z něj nevyrostou lusky s hrášky, protože teď nemá sluníčko a včeličky, ale zjistili jsme, že to, co vyrostlo, se taky dá jíst, má to velkou spoustu vitamínů a moc dobře to chutná.  Opravdu jako hrášek. A tak jsme si už hráškem ozdobili nejednou chleba ke svačině a už se zase těšíme na další pěstování, které si zasadíme ještě hustěji, a pozveme na svačinu naše starší kamarády z druhé třídy. A nejen to. S hráškem ještě máme spousty dalších plánů. Třeba o Velikonocích nebo na jaře na naší školní zahradě. Rádi vám zase o nich napíšeme.

HRÁŠEK 1HRÁŠEK 1HRÁŠEK 1HRÁŠEK 1HRÁŠEK 1HRÁŠEK 1HRÁŠEK 1HRÁŠEK 1HRÁŠEK 1HRÁŠEK 1HRÁŠEK 1HRÁŠEK 1HRÁŠEK 1HRÁŠEK 1