Hodovníček

7. 10. 2019

Na první slavnosti nového školního roku zvané Hodovníček vzdáváme hold Matce Zemi za dary, které nám poskytuje. Letos se konala v den podzimní rovnodennosti, tedy 23. září. Tento den jsme zůstali celý na zahradě školky, protože v zázemí bylo už od rána co dělat. Uhnětli jsme slané těsto na odpolední dílničky a taky těsto na jablečný štrůdl, který jsme stihli upéct ještě před obědem. Jablíčka na štrůdl jsme nasbírali v sadě na Orebu, byla tedy zaručeně bio a lokální :) Odpoledne jsme rozdělali oheň a na něm uvařili dýňovou polévku z dýní, které nám věnovali rodiče. Ke štrůdlu na slavnostně upraveném stole se s příchodem rodičů přidávaly další dobroty: několik druhů domácího chleba, domácí housky, pomazánky, krekry, perník nebo muffiny. Slavnost jsme zahájili dvojitým kruhem a krátkým "divadelním" představením v podání dětí. Jako na každé naší slavnosti byly i dnes připraveny dílničky - rodiče s dětmi si mohli uplstit kuličku z vlny a vlepit si ji do čepičky od žaludu, velký úspěch měla dílnička se slaným těstem a různobarevnými bobulemi nebo vytváření mandaly z rozličných plodů. Slavnost jsme si báječně užili, mimo jiné i proto, že počasí nám přálo a slunce svítilo celý den.

Hodovníček 1Hodovníček 1Hodovníček 1Hodovníček 1Hodovníček 1Hodovníček 1Hodovníček 1Hodovníček 1Hodovníček 1Hodovníček 1Hodovníček 1