Hodnotíme výsledky měření plýtvání potravinami

26. 6. 2018
Základní škola Slovan Kroměříž

První diagramy a grafy s výsledky sledování množství odpadu ve školní jídelně na Slovanu v Kroměříži byly pro mnohé žáky, ale i učitele, alarmující. Rozjela se velká reklamní akce, do které se zapojil i Školní parlament při ZŠ Slovan. Ve třídách se diskutovalo, hodnotilo a navrhovalo a v hodinách výtvarné výchovy vznikaly plakáty a slogany nabádající všechny „Slovaňáky“ k šetření potravinami. Plakáty, kterými žáci vyzdobili jídelnu, byly velmi působivé.

Při dalším měření si členové klubu za pomoci paní vedoucí školní jídelny Evy Novotné a našich kuchařek dali velký úkol – rozdělili si měření vyprodukovaného odpadu na pevný a tekutý odpad a opět počítali a hodnotili. Ve škole, která má více než 900 žáků, jim to dalo velkou práci. Výsledky dalšího měření však už byly uspokojivější – téměř o 20 % menší množství odpadu než při prvním měření!

Neusínáme však na vavřínech a za snižování plýtvání potravinami bojujeme dál. Další měření nás čeká po prázdninách. Rozhodli jsme se, že budeme hodnotit, jak se plýtvá jídlem v jednotlivých třídách. Po prázdninách můžou třídy mezi sebou soutěžit o dort za nejhospodárnější využívání potravin.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací