Hladili jsme čuníky

12. 6. 2019

S žáky 1. a 2. třídy jsme vyrazili na exkurzi Biofarmy Sasov nedaleko Jihlavy, která se zaměřuje na rodinný chov prasat. Děti se dozvěděli, jak se u nich čuníkům daří. V teplejších měsících jsou prasata ve výbězích, kde mohou rýt, jak je libo. Před chladem a nečasem se prasata mohou schovat za balíky slámy, pod plátěný přístřešek nebo do dřevěných pyramid. Ty jsou určené pro rodící prasnice, které v nich pobývají se selaty. Na zimu se prasata přesouvají do stájí, kde mají dostatek prostoru a výběh. Kromě prasat biofarma chová také krávy. Ty si užívají život ve volné přírodě na pastvinách.

Když jsme přišli k výběhům, čuníci se k nám seběhli a nechali se od nás pohladit. Prý jsou na lidi zvyklí a mají rádi pozornost. Děti si krásný den na farmě užili a pochutnali si na párkách a klobásách s domácím chlebem.

Hladili jsme čuníky 1Hladili jsme čuníky 1Hladili jsme čuníky 1Hladili jsme čuníky 1Hladili jsme čuníky 1Hladili jsme čuníky 1Hladili jsme čuníky 1