Halloweenský den plný vůní a tvoření!

30. 10. 2025

Dnes jsme se pustili do dýňového tvoření - děti si nejprve vydlabaly dýni, ze které vznikly úžasné , strašidelné i veselé lucerničky. Semínka jsme pečlivě usušili, aby nám připomněla tento den , třeba při zdravém mlsání a z dýňové dužiny jsme upekli voňavý a zdravý perník.
Nakonec jsme dýně použili k výzdobě školy a zbytek semínek použijeme později na výsadbu naší nové  zahrady. 
Zkrátka užili jsme si krásný den, dýně využili do posledního drobečku a naše škola teď září barvami podzimu.

Dýňový perník

250 gr dýně

3 vejce

100 gr medu

2 lžíce vody

150 ml mléka

200 gr špaldové mouky

80 gr kokosového oleje

3 lžíce kakaa

oříšky - volitelné

kypřící prášek

Dýně oloupeme, uvaříme v páře, rozšleháme vejce, med, po lžičkách přidáváme vodu, olej a mléko, přidáme kakao, mouku s kypřícím práškem a pořádně promícháme, nakonec přidáme dýni a ořechy. Pečeme ve vyhřáté troubě na 180 stupňů cca 30 - 40 minut.

Halloweenský den plný vůní a tvoření! 1Halloweenský den plný vůní a tvoření! 1Halloweenský den plný vůní a tvoření! 1Halloweenský den plný vůní a tvoření! 1
Zpět na výpis