Férová snídaně v Třebechovicích

11. 5. 2019

Piknikovali jsme spolu s dalšími dvaceti lidmi a stejným počtem dětí nejen z Třebechovic, ale i ze sousedního Týniště. Tentokrát jsme se nesešli v zázemí školky, ale v parku Na Obci. Na společném stole bylo k ochutnání několik druhů domácích chlebů, sušenek, pomazánek, koláčů, perníků nebo francouzské toasty, vše připravené především z lokálních zdrojů. K pití byl výtečný jablečný mošt z Podorlicka, férová káva z Konga, maté z Brazílie či mléko od farmáře ze sousední vesnice. Organizátorka týnišťského SCUKu přinesla na ochutnání něco od farmářů, kteří přes SCUK prodávají své výrobky. Dětem byly k dispozici omalovánky s tematikou férového obchodu, míče, trampolína a několik hamak na houpání. Slunce svítilo, vítr příjemně vál, děti řádily, dospělí si povídali a všichni společně zobali ty parádní dobroty :) Jeden z účastníků vyjádřil přání, zda by se taková snídaně nedala pořádat častěji, což nám přijde jako nápad vhodný minimálně k zamyšlení :)