Farmářský trh v Třebosicích

30. 10. 2017

Žáci při přípravách obvolali množství regionálních prodejců a z nich přijeli tři - Iveta Kopajová z Kozí farmy Prosetín, Jitka Píchová z Horních Ředic s bio zeleninou a David Zieris přivezl víno, sýry a další produkty z Francie. Každá třída měla svůj stánek a množství produktů na prodej. Děti z dětské skupiny odšťavňovaly ovoce a zahrály pohádku O řepě. První trojročí prodávalo dýňovou polévku, sazenice jahod... Měli toho tolik, že se nevešli ani do jednoho stánku. Otevřeli dílničkou na výrobu ozdob a kouzelník ukázal několik triků. Čtvrtá a pátá třída zajišťovala prodej meduňkového čaje, přinesli i zakrslé králíčky na ukázku a zatančili divákům. Šestý a sedmý ročník prodával vlastnoručně vyrobený pečený čaj a dýňovou marmeládu, přispěli dílnou s yoyem a ukázali dětem optické klamy. Nejstarší improvizovaně při prodeji topinek zatančili kozáčka a hádali i z kamen. Doufáme, že návštěvníkům z řad rodičů a prarodičů, obyvatel Třebosic, dětí ze Školy v pohybu z Pardubic i ze spřátelené školy z Lanškrouna se trh líbil a celý den si užili.

Chtěla bych poděkovat rodičům za velkou podporu, učitelům za jejich nasazení a žákům za hladký průběh trhů. Navázali jsme zajímavé kontakty a doufáme, že se budeme dále setkávat.

Dana Poláchová, učitelka