Farmářský trh se vydařil navzdory rouškám a respirátorům

7. 10. 2021

V pátek 1. října uspořádaly Montessori třídy ve škole farmářský trh. V rámci projektu Skutečně zdravá škola, do kterého je škola zapojená, nabízely k prodeji a ochutnání hlavně zdravé potraviny a jídlo, připravené rodiči.

Zájem ze strany rodičů, kteří přišli prodávat anebo nakupovat byl velký. V chodbě školy na připravených a popsaných stolech se objevila spousta potravinových výrobků a dobrot.

A co jsme si mohli koupit ? Krásná jablíčka, dýně, i ty okrasné, cukety, hříbky, zeleninové natě a ořechy. Také různé druhy marmelád a kompotů, pečené čaje a ovocný mošt. Byly tady i bylinky, bylinkové čaje a mýdla nebo pražené mandle, kešu oříšky, sušené švestky a jablka. Nejlákavějším se určitě staly úžasné koláče, vdolky, perníky, muffiny, štrůdl, sušenky, bezlepkové krekry a bio výrobky z farmy – sýry a mléko. Každý, kdo přišel si něco dobrého odnášel.

Pro děti, aby si rodiče vybrali, nakoupili a předali recepty a zkušenosti, byla připravena dílnička, kde si mohly vyrobit podzimní skřítky z listů a mandely z koření.

Podzimní farmářský trh se vydařil a splnil všechna očekávání a už se těšíme na další.

Alena Machalová