Farmářské trhy jsou náš správný dodavatel

6. 4. 2022

Dominik z naší školky s maminkou pravidelně navštěvuje farmářské trhy v Lounech. Tentokrát po dlouhé zimě ho napadlo přinést i pár kousků zeleniny na ozdobu ranních svačin. Nakoupil rajčata, mrkev a bylinky. Spolu s paní kuchařkou nakrájel rajčata - ochutil bylinkami a sýrem, dětem pak nabídl k svačině. Na odpolední svačinu nakrájel kedluben, mrkev a ozdobil toustový chléb. Všem moc chutnalo. Jsme moc rádi, že naši rodiče vodí děti na farmářské trhy, děti už znají jak která zelenina vypadá, jakou má barvu a vůni. Některé bylinky už poznají z naší bylinkové zahrádky a nové rádi očichávají a pak se v pondělí ptají paní kuchařek kam která bylinka patří. U polévky ti starší soutěží v poznávání zeleniny a vypráví si jak jim chutná.