Fairtradová snídaně se stala již tradicí

14. 5. 2019
Základní škola a mateřská škola obce Zbyslavice, příspěvková organizace

Takhle vypadal další ročník pikniku na naší školní zahradě. Každý, kdo dorazil, donesl něco na ochutnávku, dobrou náladu a mohl strávit příjemné dopoledne v ještě příjemnější společnosti. A přálo i počasí. Květnová sobota, kdy se konala naše Férová snídaně, byla doslova letní. Naše paní ředitelka, známá propagátorka domácích a lokálních potravin přinesla výživný chléb, nevšední smoothie a také domácí pivo. Ochutnali jsme i výborné pomazánky z darů zahrady, domácí sušenky, vodu s domácím sirupem a samozřejmě i fairtradovou čokoládu, kávu a čaj. Čokoládu připravily děti v rámci projektového dne Cesta čokolády.

Dopoledne jsme si spolu moc užili a znovu jsme museli uznat, že příroda nám dává prostě to nejlepší. Proto je dobré, dávat přednost vždy lokálním a kvalitním potravinám. A pokud přijímáme za svou i myšlenku Fair trade, pak dáváme vale nejen geneticky upraveným potravinám, ale také nucené a dětské práci, neférovému zacházení pracovníků v zemích třetího světa a vědomě a smysluplně podporujeme udržitelný rozvoj a šetrnější přístup k přírodě. 

Fairtradová snídaně se stala již tradicí 1Fairtradová snídaně se stala již tradicí 1Fairtradová snídaně se stala již tradicí 1Fairtradová snídaně se stala již tradicí 1Fairtradová snídaně se stala již tradicí 1Fairtradová snídaně se stala již tradicí 1Fairtradová snídaně se stala již tradicí 1Fairtradová snídaně se stala již tradicí 1Fairtradová snídaně se stala již tradicí 1Fairtradová snídaně se stala již tradicí 1Fairtradová snídaně se stala již tradicí 1Fairtradová snídaně se stala již tradicí 1Fairtradová snídaně se stala již tradicí 1Fairtradová snídaně se stala již tradicí 1Fairtradová snídaně se stala již tradicí 1Fairtradová snídaně se stala již tradicí 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací