Exkurze na farmu Babiččin dvoreček

13. 7. 2021

V červnu jsme s naší školkou vyrazili konečně na farmu do Licibořic. Výlet začal báječně, nikde jsme nestáli s autobusem v koloně a nikomu po cestě nebylo špatně. Při příjezdu nás v ohradě přivítali koně a lamy a neskutečný klid kolem. Ihned se nás ujala velmi milá paní ,seznámila nás s programem, nechala nás nasvačit a vydechnout. Poté nás zavedla do "Dědečkovy obůrky" kde si děti mohly prohlédnout a nakrmit klisnu s hříbětem, nasbírat si krásně zbarvená bažantí pera, prohlédnout si daňky a další zvířata.  Ze školky jsme dovezli usušené skořápky, na kterých si pochutnaly zdejší slepice, na tvrdém chlebu zase koně. U nás ve školce totiž s jídlem neplýtváme :-)
Po návratu z obůrky nám poskytli nádherné zázemí pro oběd, kde si nás do parády vzala naše paní kuchařka :-).....po načerpání sil se nás pro změnu ujal velmi milý pán a provedl nás po dvorečku, kde si děti mohli nakrmit krávu, kozy a mnoho dalších domácích zvířat. Předal dětem mnoho zajímavých informací , např. k čemu slouží trus lamy :-) ale hlavně kolik práce a lidského úsilí stojí vyrobit např.sýr , starat se o zvířata apod.
Děti jako poděkování pomáhali pumpovat vodu pro zvířata, což u nich sklidilo velký ohlas.
Za celou školku moc děkujeme celému týmu z Licibořic, je vidět, že je jejich práce baví a dělají ji srdcem. Přejeme jim, ať se jim daří a těšíme se opět někdy na viděnou!