Exkurze na ekofarmu Babiny

21. 6. 2019

Žáci 8. ročníku Základní školy Bílina Za Chlumem se v rámci projektu Skutečně zdravá škola a ve spolupráci s PRO-BIO LIGOU zúčastnili exkurze na ekofarmu Babiny, kde se seznámili s rostlinnou a živočišnou bioprodukcí v praxi. Zároveň jim byly vysvětleny základní zásady welfare (pohoda zvířat, stav dokonalého fyzického a psychického zdraví, kdy zvíře žije v souladu se svým prostředím). Žákům se dostalo velmi vřelého a přátelského přivítání a celou exkurzi absolvovali pod vedením milého a ochotného kolektivu farmy včetně její majitelky, paní Jany Horové. Žáci si užili kontakt s hospodářskými zvířaty a ochutnali produkty vyrobené z místních surovin. Dívky byly nejvíce nadšené z možnosti jízdy na koni, chlapci si prohlédli zdejší mechanizaci a zemědělské stroje. Na závěr akce si žáci opekli buřtíky a nakoupili v malé podnikové prodejně. Všichni se shodli na tom, že by se na farmu chtěli ještě někdy v budoucnu vrátit.

Exkurze na ekofarmu Babiny 1Exkurze na ekofarmu Babiny 1Exkurze na ekofarmu Babiny 1Exkurze na ekofarmu Babiny 1Exkurze na ekofarmu Babiny 1Exkurze na ekofarmu Babiny 1Exkurze na ekofarmu Babiny 1