Dýňobraní

7. 9. 2017

Náš školkový záhon se nám sice neporařilo v minulém školním roce dotáhnout tak, jak bychom si bývali přáli. Za to se nám na něm přes léto nečekaně urodilo.

Přes oba prázdninové měsíce je školka zavřená a není kdo by se o záhony pravidelně staral. Potřebujeme tam tedy mít to, co plodí buď zkraje léta nebo pak až k jeho konci a není náročné na péči. Zkusmo jsme tam tedy mj. zasadili 3 sazeničky dýně Hokkaido a čekali, co to udělá. Když jsme pak ke konci prázdnin přijeli k zázemí školky, abychom ho pomalu začali oživovat k jeho dalšímu provozu, našli jsme místo původního záhonu dýňovou džungli a v ní 7 krásných dýní různé velikosti a několik dalších, o které ale dříve než my projevili velký zájem slimáci.

Protože byla slimáků téměř přesila, rozhodli jsme se být rychlejší a hned první školkový týden vyhlásili dýňobraní a následné týdenní dýňové hody. Děti si po ranním kroužku šly vybrat tu nejkrásnější dýni, slavnostně ji odřízly a společně zavezly na kárce do kuchyně, kde se z ní připravila výborná a velmi oblíbená dýňová polévka. Zbylé dýně pak následovaly později a jsou dobře uskladněné, aby se mohly postupně odebírat k další konzumaci.

Dýňobraní 1Dýňobraní 1Dýňobraní 1Dýňobraní 1Dýňobraní 1Dýňobraní 1Dýňobraní 1