DOPOLEDNÍ SVAČINKY

28. 1. 2020

DOPOLEDNÍ SVAČINKY

V naší školní jídelně jsme od září 2019 začali připravovat dopolední svačinky. Cílem této služby je naučit děti pravidelnému a zároveň správnému stravování, kdy základem každé svačinky je často opomíjená čerstvá zelenina nebo čerstvé ovoce, které nám dováží farmář z nedalekého Terezína. Snažíme se, aby strávníci měli svačinky pestré, chutné, a přesto vyvážené. Zařazujeme různé pomazánky, např. cizrnovou, rybí, sýrovou či tvarohovou s pečenou zeleninou, šlehané tvarohy, ale také pečeme různé moučníky ze špaldové mouky. Svačinky připravují naše paní kuchařky každý den čerstvé, s ohledem na roční období. V zimě jsou ke svačinkám podávány teplé či vlažné tekutiny, v létě připravujeme osvěžující nápoje. Tuto službu uvítaly nejen děti, ale především rodiče, kterým ubyly starosti s nákupem, přípravou a s vymýšlením, co zítra ke svačince.