Dokopaná - sbíráme brambory

10. 11. 2019

Na konci září jsme společně vyrazili na malé bramborové políčko, kde si děti vyzkoušely sběr brambor. Dozvěděly se  odkud brambory pocházejí, jak se pěstují a jaké dobroty se z brambor dají připravit. V duchu  celoročního projektu ,, Všude dobře, doma rodiče“ a obnovování tradic malí sběrači ochutnali brambory pečené v popelu. Takovou dobrotu v kuchyni nepřipravíte! Košík brambor jsme si odnesli do školní jídelny, kde nám je paní kuchařka uvaří k obědu. A co jsme se naučili? Brambory nerostou v Tesku nebo v Penny , ale jejich pěstování vyžaduje spoustu práce a času.