Děti z Lentilek navštívily kozí farmu

V pondělí, 13. 6. 2022 děti ze třídy Lentilek zavítaly na ekofarmu Zerlina do Hážovic. Jako první paní farmářka popisovala, jak se dojí koza pomocí speciálního přístroje.  Došlo také na ochutnávku.
Děti ochutnávaly kozí sýr a mléko. U ochutnávky se také dozvěděly, že třeba zmrzlina nebo šlehačka se také vyrábí z mléka. Pak ale přišla na řadu opravdová prohlídka koziček a také jejich krmení.
Do krmení se zapojily všechny děti. Každá z koz byla hnědá, ale jedna z nich hnědá nebyla. Bylo docela náročné najít tu jednu jedinou odlišnou. Nakonec se podařilo a děti ji našly a uhodly, že byla černá. Paní průvodkyně pro nás měla jedno překvapení. Ukázala nám dvě roztomilá kůzlátka, která si děti mohly pohladit. Jedno z nich bylo na světě pouze týden. Děti kromě koz si mohly pohladit také králíky a morčata ve výběhu, po tom, co je paní farmářka vytáhla z králíkárny. Hlazení od dětí si také nenechal ujít jeden ze dvou poníků. Pak ale už přišel čas na puštění koz na pastvu. Děti s paními učitelkami kozy následovaly a doprovodily je na louku, kde se s nimi děti rozloučily, aby se kozičky mohly v klidu napást trávy. Děti měly z výletu velkou radost, poprvé využily své batůžky za účelem výletu, po dlouhé době se svezly autobusem a krásný výlet spojily s delší procházkou.