Děti z Koťátek si usušily křížaly i uvařily jablečný dort

Jablíčkový týden u Koťátek proběhl se vším všudy. Nejprve jsme si usušili jablečné křížaly. Děti jablíčka loupaly, krájely a skládali do sušičky na ovoce. Po usušení jsme je ochutnávali, dětem moc chutnaly. Během týdne jsme si také uvařili jablečný dort. Do dortové formy děti naskládaly piškoty. Jablíčka oloupaly a nastrouhaly na hrubém struhadle. Přidali jsme skořici a med, po chvilce vaření jsme přidali vanilkový pudink. Směs jsme navrstvili na piškoty a nechali ztuhnout. Dětem se dort velice podařil, byl výborný. Pochutnali si na něm i rodiče.