Děti prozkoumaly obchod Bezobalu

27. 9. 2018

V Bezobalu na Vinohradech se nám věnovala lektorka Pája. Děti se nejprve představily a  řekly, co rády jedí a začíná to, na první písmenko jejich jména. Pak si povídaly, co doma pěstují na zahrádce nebo na balkoně. Také o tom, co všechno vyhazujeme, a že když už, tak je lepší určitě vyhazovat do koše a ne do přírody.

Pája dětem pověděla, jak založili obchod, do kterého se dodává zboží ve velikých baleních, zákazníci si přinesou vlastní sklenice nebo látkové sáčky a nechají si navážit, co potřebují. Měli jsme štěstí, že zrovna přivezli zboží, takže jsme viděli ty velké pytle. A dozvěděli jsme se, že si z nich pak dokonce můžeme vyrobit tašky.

Pak jsme šli prozkoumat obchod. Mohli jsme si prohlédnout celý sortiment ve velkých sklenicích a plátěné pytlíčky, které je možné v obchodě zakoupit. V obchodě právě nakupovala jedna paní do kufříku a celý ho naplnila. Děti se pak rozdělily do tří skupinek a každá měla do sklenice navážit přesně 0,5 kg fazolí, čočky nebo kokosu.

Na závěr každý pověděl, co se mu v Bezobalu líbilo či ho překvapilo. Dětem se líbilo vážení, překvapily je velké sklenice se zbožím, velký barel se stáčeným olejem i to, že v obchodě se najdou jak sušené mochyně, tak gumoví medvídci.

Po návštěvě v Bezobalu jsme si ve školce ušili pytlíčky na nákupy a zajeli s nimi nakoupit na trh.

Děti prozkoumaly obchod Bezobalu  1Děti prozkoumaly obchod Bezobalu  1Děti prozkoumaly obchod Bezobalu  1