Den rodiny

22. 5. 2019
ZŠ a MŠ Malšice

Den rodiny v MŠ

Středa 15. května patří mezi významné dny v kalendáři. Již druhým rokem pořádáme v tento den společné setkání s rodiči i prarodiči. Letos dostaly rodiny speciální úkol. V předstihu vyrobit společnými silami svůj vlastní dům. To, co následovalo, nikdo z nás nečekal. Sešla se nám nádherná sbírka lidských obydlí ze všeho možného materiálu a různých způsobů provedení. Na některých domcích je vidět rukopis dětí, jejich zapojení do výroby, na jiných zas precizní provedení rodičů a dokonalé repliky ve skutečných měřítcích.

Počasí nám ve středu nepřálo, a tak se setkání odehrálo v interiéru budovu. Po trošku stísněném zahájení jsme se rozešli po třídách, kde na děti a dospělé čekaly úkoly, které plnili společnými silami.  Kreslili strom života, zatloukali hřebíky, vařili limonády podle receptury, připravovali občerstvení pro rodiče, zkoušeli přebalovat a vázat kravaty a šátky a také si vyzkoušeli, jak se o svá mlaďata musí postarat některá zvířata.Byli jsme moc rádi, že  přišli v tak hojném počtu a náramně jsme si to užili.. Děkujeme maminkám za buchty, které nahradily plánované opékání buřtů.

A jelikož se nám nechce jejich výtvory jen tak rozdat zpět a myslíme si, že by bylo škoda se s nimi nepochlubit, tak jsme domluvili expozici v galerii městysu Malšice. K vidění budou do konce června. 

Přijeďte se podívat :)

Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1Den rodiny 1
Zpět na výpis