Den pomazánek z plodů naší zahrádky

25. 9. 2018
Základní škola a mateřská škola obce Zbyslavice, příspěvková organizace

Pomazánky pro všechny děti připravovali žáci 1. a 2.třídy. V rámci pomazánkového dopoledne děti posbíraly všechny plody a bylinky na naší zahrádce, následně si je sami připravily pro zpracování, nastudovaly si recepty, rozmyslely si, co vše potřebují pro přípravu pomazánek a s chutí se pustily do práce. 

Připravili jsme 3 druhy pomazánek: mrkvovou, ředkvičkovou a pažitkovou. Každá skupinka dělala jeden druh pomazánky. Hotové jednohubky z celozrnných baget jsme ozdobili petrželkou a rajčaty. 

A když bylo vše hotovo, překvapili jsme naše spolužáky se zdravou a moooc dobrou svačinkou. Pomazánky chutnaly všechny, i když nejvíc asi pažitková. A kdybychom připravili jednohubek dvakrát tolik, všechny by se snědli. 

Děti se opět mohly přesvědčit, jak je fajn, když máme svoji zahrádku a můžeme si z našich vypěstovaných plodin připravit zdravou dobrůtku. 

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací