Co nového v kuchyni

26. 9. 2021
Mateřská škola, Kroměříž, Spáčilova 3239, příspěvková organizace

Co nového v kuchyni

Loňský školní rok byl díky programu Skutečně zdravá škola pro naši mateřskou školu výzvou, a to jak v kuchyni, tak i v jednotlivých třídách. Nesl se v duchu změn vstupních surovin, skladbě jednotlivých jídel a hlavně motivací dětí ve třídách při ochutnávání a objevování nových chutí.

Tento školní rok je takovým upevňovacím hlavně tím, že se některé nové suroviny a jídla v jídelníčku zabydlely natrvalo. Jiné naše kuchařky mění a upravují do zdravější a chutné podoby. Děti si velmi rychle zvykly třeba na bílý jogurt s granolou, pomazánky ochucené bylinkami z naší bylinkové zahrádky či polníček jako součást hlavních jídel.

Naše paní kuchařky stále vymýšlí či vyhledávají nové recepty, které se pak objevují v jídelních lístcích. Moc jim za to vše děkujeme.

Co nového v kuchyni 1Co nového v kuchyni 1Co nového v kuchyni 1Co nového v kuchyni 1