Človíček Mrkváček

29. 1. 2023

Minulý týden jsme se ve školce věnovali povídání a hrám s tematikou lidského těla. Děti velmi bavilo skládání lidského těla z jednotlivých částí a prohlížení si obrázků znázorňujících kostru a svalstvo. V rámci tématu jsme se pochopitelně věnovali i tomu, co je pro lidské tělo prospěšné. Nemohli jsme proto zapomenout na zdravou stravu. Společně nás pak napadlo vytvořit člověka složeného ze zeleniny a ovoce. A tak jsem se s chutí pustili do zábavné práce. Nejdříve děti obkreslily svou nejmenší kamarádku na velký papír, aby měly obrys pro človíčka. Pak krájely různé druhy zeleniny a podle anatomických obrázků složily kostru z kousků mrkve. Pro znázornění srdíčka si děti zvolily pomeranč. Další kousky ovoce a zeleniny posloužily k vytvoření veselého obličeje. I když se nám človíček moc líbil, tak jsme se později rozhodli ho rozebrat a omyté kousky zeleniny a ovoce využít pro zdraví našich tělíček.

Človíček Mrkváček 1Človíček Mrkváček 1Človíček Mrkváček 1Človíček Mrkváček 1Človíček Mrkváček 1Človíček Mrkváček 1Človíček Mrkváček 1Človíček Mrkváček 1