Chceme pro naše děti vařit ještě lépe než dosud

Asi před 2 lety jsme se seznámili s projektem Skutečně zdravá škola. S p.kuchařkou jsem jako ředitelka školy absolvovala setkání pořádané na představení tohoto projektu. Velmi se nám líbil a protože se "starám i o kuchyň a "mluvím do skladby jídelníčků", není mi lhostejné co děti jí a zda jim chutná. Řekla jsem si, že se nám otevírá cesta k ještě lepšímu a kvalitnějšímu pobytu dětí v Mateřídoušce. A tak jsem v listopadu 2017 požádala o audit školní kuchyně odbornou poradkyni p. Andreu Hruškovou, aby nám poradila, co lze v prvním kroku zlepšit, čeho se vyvarovat, na co si dát pozor. Chtěli jsme, před zahájením nového školního roku, mít čas oslovit rodiče, zjistit si správné dodavatele, vyzkoušet si nové pokrmy. Řada rodičů se při evaluaci, týkající se stravování, pochvalně vyjádřila o práci kuchařek a sdělila, že jídlo je výborné, děti spokojené a není tedy co zlepšovat. Větší nákup bio potravin a farmářských výrobků však uvítají a souhlasí s navýšením stravného. V květnu 2018 jsme v dotazníku, týkajícího se navýšení ceny za stravu, oslovili 60 rodičů, z nichž 55 odpovědělo kladně, jsme spokojeni, a souhlasíme s navýšením. Pět odpovědí bylo "jsme spokojeni, nic bychom neměli", ale od září 2018 zvýšené stravné hradí. Pro nás to znamená, že můžeme dětem nabídnou pokrmy z těch nejkvalitnějších surovin na trhu :-).