Cesta za studákovou vílou

26. 3. 2019
Školička Kamarád Nové Veselí

Děti, vyzbrojené lahví na studánkovou vodičku, to ale neměly lehké. Než došly ke studánce za vílou, cestou na ně čekala křížovka a několik úkolů zjišťujících jejich poznatky o přírodě. I terén byl složitý, a často nás čekalo bláto, rosa, mokřina, louže, zmrazky i námraza na loužích. Cesta vedla i kolem rybníka a mokřadu, lesem až  ke studánce. A když se sluníčko opřelo do vlhkého mechu v lese, děti viděly, jak se odpařuje voda. Zkrátka podobenství vody všude kolem nás. Studánkové víle jsme pak pomohli vyčistit prostor kolem studánky (nasimulované odpadky, které děti vytřídily☺). A víla se nám odvděčila čistou, studenou, krásnou, ledovo, lahodnou, průhlednou, jiskřivou.....vodou (tak děti vodu pojmenovávaly) .Vodou, která jako přírodní zdroj, je nenahraditelná. Važme si ji a chraňme.

Cesta za studákovou vílou 1Cesta za studákovou vílou 1Cesta za studákovou vílou 1Cesta za studákovou vílou 1Cesta za studákovou vílou 1Cesta za studákovou vílou 1Cesta za studákovou vílou 1