Čertovské zábavné odpoledne ve školce (s ochutnávkou zdravé čertovské kuchyně)

Každý rok nás navštíví v prosinci Mikuláš, čert a anděl. Tentokrát ale bylo vše jinak a naše školka se na jeden den proměnila na čertovskou školku. Pozvali jsme rodiče, sourozence, prarodiče a další rodinné příslušníky na „Čertovské zábavné odpoledne“. Vstupenkou do pekla byl čertí oblek pro každého návštěvníka. Většina rodičů pojala podmínku vstupu do pekla vážně, masky byly velmi podařené a děti nadšené, že i rodiče si umí hrát. Děti ukázaly návštěvníkům, jak to chodí v pekle, když si čertíci hrají, tancují a zpívají u kotle. Rodiče pak měli možnost zapojit se s dětmi do čertích her a soutěží.

Po ukončení besídky probíhalo seznámení rodičů se zapojením do programu Skutečně zdravá škola. Paní učitelka, čertice, prezentovala výhody celého programu, plánované změny ve školním stravování a vyzvala rodinné příslušníky ke spolupráci a zapojení do celého projektu. Dále požádala o vyplnění jednoduchého dotazníku, kde rodiče mohli doporučit pokrmy, které jejich děti mají rády. Prostřednictvím dotazníku jsme gověřili, že rodiče souhlasí se změnami ve školním stravování a někteří nabídli aktivní účast při plnění programu.

Nakonec čertovského odpoledne probíhala ochutnávka čertovské kuchyně. Paní kuchařka připravila tři zdravé pomazánky (mrkvová, avokádová, celerová), všichni se tak mohli posilnit po náročném odpoledni v pekle, ochutnat a vzít si recept na pomazánku. Zakončení čertovské besídky probíhalo v milé a přátelské atmosféře. Za rok peklu zdar!