Čarodějnický den

30. 4. 2021
Mateřská škola Malínek, Liberec, Kaplického 386, přísp. org

Poslední dubnový den patří v naší školce již tradičně aktivitám spojeným s čarodějnicemi a vším, co s nimi souvisí. Nejinak tomu bylo i letos. Již od rána si děti si užívaly ve třídě a později i na zahradě. Letos nám dokonce přálo i počasí.

Za pomocí paní kuchařky se děti zapojily do výroby barevných freshů (zelený byl z okurky, červený z řepy, žlutý z pomeranče), které si děti k svačině mohly dle přání nalévat, případně míchat a sledovat, jak se mění barvy i chuť pití.

Den předem jsme si společně upekly „pavoučí sušenky“, které si následující den děti s pomocí paní učitelek dozdobily, ochutnaly a také si jich několik odnesly v „pavoučím pytlíčku“ domů.

A protože se čarodějnického dne nemohly z důvodu coronaviru zúčastnit všechny děti z naší školky, myslely jsme i na ně a na pondělí jsme všem připravily také pytlíček s pavoučími sušenkami.

Recept na pavoučí sušenky:

250 g hladké, celozrnné, špaldovy mouky…

1 vejce

1 lžička prášku do pečiva

2 lžičky skořice

100 g tuku

javorový, čekankový sirup

mandle, čokoládová poleva na dozdobení

Čarodějnický den 1Čarodějnický den 1Čarodějnický den 1Čarodějnický den 1Čarodějnický den 1