Bylinky na podporu imunity

4. 11. 2019
Základní škola a mateřská škola obce Zbyslavice, příspěvková organizace

Začátkem listopadu u nás proběhla přednáška pro děti s názvem Bylinky na podporu imunity, kterou pořádá Česká naturopatická společnost. A protože na naší školní zahradě pěstujeme spoustu bylinek, mohly se děti dozvědět, jak tyto konkrétní bylinky použít na ochranu našeho zdraví v zimních měsících.

Přednáška byla velmi poutavá a praktická, děti si mohly k bylinkám přivonět, poznávaly je a povídaly si o tom, které z nich znají a doma je používají. Připravily si sami i lahodný čaj.

Děti se také dozvěděly, proč jsou bylinky lepší lež prášky a které bylinky a jejich kombinace jsou vhodné na podporu imunity, a nebo např. na kašel a další konkrétní problémy a projevy nemoci.

Děti si odnesly domů i recepty na tři konkrétní čaje, aby si je mohly doma s rodiči připravit.