Bylinkové vyrábění na ZŠ Oskol Kroměříž

4. 2. 2019
Základní škola Oskol Kroměříž

Poslední den před jarními prázdninami v měsíci únoru budou děti moci nahlédnout do světa spících bylinek, založí si vlastní herbáře a připraví se na první sběr a lis. V březnu přivítají probouzející se jarní přírodu výrobou svého vlastního bylinkového extraktu, v dubnu se doví více o sběru bylinek, jejich uchovávání, výrobě čajů a bylinkových sirupů. V květnu se pustí do výroby mýdel z vlastnoručně nasbíraných bylin a v červnu se promění na babky a dědky kořenáře a uspořádají pro rodiče bylinkovou slavnost. Pochlubí se vlastními výrobky a herbářem a naučí se svoje výtvory správně zabalit a nacenit.

Myslím, že děti čeká nezapomenutelný půlrok s bylinkami a společně s nimi se na něj velmi těšíme.

Velké poděkování patří paní Thomas, která vezme děti na procházku světem bylinek a bude jim moudrým a laskavým průvodcem na jejich objevné cestě.

                                                                                                                  Hana Ginterová, ZŠ Oskol Kroměříž

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací