bylinková zahrádka

27. 5. 2021
Mateřská škola, Kroměříž, Spáčilova 3239, příspěvková organizace

Bylinková zahrádka

Další krůček k lepšímu a chutnějšímu stravování vidíme ve změně používání dochucovadel při vaření. A proto v areálu MŠ vznikla za přičinění personálu, dětí a v neposlední řadě rodičů bylinková zahrádka.

A jak bylinkový záhonek vznikal? Rodiče informujeme pravidelně o změnách v MŠ v rámci programu SZŠ, a tak jsme tentokrát zaměřili informace na bylinky a jejich použití v kuchyni Požádali jsme rodiče touto formou o pomoc při založení záhonku. Odezva na sebe nenechala dlouho čekat a rodiče přinesli odkopky bylinek z vlastních zahrádek i zakoupené bylinky v místním zelném trhu.

Pak už bylo na nás rostlinky zasadit, do čehož jsme se pustili s dětmi. Pro některé děti to byly činnosti známě, pro jiné bylo sázení bylinek úplně novou zkušeností. Všechni si kontakt s hlínou, výsadbu rostlin i zalévání užily a naučily se něčemu novému.

Nyní jsou již bylinky díky vydatným dešťům řádně zakořeněné a kuchařky je začínají využívat při přípravě jídel.

bylinková zahrádka 1bylinková zahrádka 1bylinková zahrádka 1bylinková zahrádka 1bylinková zahrádka 1bylinková zahrádka 1