Bronzový certifikát Skutečně zdravé školy pro naši školku

Jedná se o ocenění pro celý kolektiv pracovníků naší školy, protože kritéria Skutečně zdravé školy obsahují  podmínky pro splnění nejen zdravého stravování, stolování, ale i výchovně-vzdělávací práce s dětmi v oblasti zdravého životního stylu.

V případě naší školy se jedná o dlouhodobý proces od roku 2003, kdy škola získala svoji právní subjektivitu a profilovala  se tímto směrem. Výsledkem je i ocenění Ukázková přírodní zahrada, které škola získala v roce 2015. MŠ je součástí celostátní sítě MŠ se zaměřením na environmentální výchovu Mrkvička, třídí dle svých možností odpad, používá ekologické čisticí prostředky. Při práci s dětmi se zaměřujeme na environmentální výchovu v praxi – kompostujeme, máme i vermikompostér, pracujeme na záhoncích na zahradě s dětmi, vyrábíme hmyzí hotely a další prvky do zahrady.  Vycházíme z lidových tradic, oslav a zvyků naší země. Velkou tradici má pořádání Martinské slavnosti a  Letní slavnosti spojené s loučením s předškoláky.

Vážíme si a děkujeme za ocenění Skutečně zdravé školy. Současně je to pro celý kolektiv i velká motivace ke snaze stále se zlepšovat a již nyní usilujeme o naplňování stříbrných kritérií tohoto projektu.

Brno, 16.10.2017                                                                                      Mgr. Iva Tomášková, ředitelka MŠ