Bramboriáda

22. 10. 2021

Ve školce se snažíme nejen vycházet z přání dětí při výběru programu, ale také nabízet program motivovaný ročním obdobím, tradicemi či sezónními aktivitami.

V duchu podzimních aktivit se nesla úterní Bramboriáda na školní zahradě. Děti a jejich rodiče mohli vyzkoušet několik činností spojených s tématikou brambor. Děti vykopávaly brambory, skákaly v pytli, dělaly trakař, házely bramborou, vozily brambory na kolečkách. Vyráběly z brambor přáníčka a sluníčka. Seznámili se s Nenewtonskou tekutinou. Velmi oblíbený se stal fotokoutek, kde děti vyzdobily velkou bramboru dle svého přání než se vyfotily.

Rodiče mohli vyzkoušet svou zručnost při škrábání brambor na čas. Vítězem ceny se stal tatínek Emičky a Jůlinky.

Paní kuchařky připravily bramborové lokše na slano i na sladko, punč a jablečný džus.

Všem dětem, rodičům a zaměstnancům školky, patří velké díky za vytvoření příjemného společného zážitku.

Bramboriáda 1Bramboriáda 1Bramboriáda 1Bramboriáda 1Bramboriáda 1Bramboriáda 1Bramboriáda 1Bramboriáda 1