Brambora, kam se podíváš

13. 10. 2020

Brambora, kam se podíváš!

A že se jich letos urodilo! Tak jsme se rozhodli první říjnový týden věnovat v malšické mateřské škole bramborohrátkám….. Brambory jsme loupali, krájeli, šťouchali, pekli a vařili z nich i bramborový guláš. Paní kuchařky nám z našťouchaných brambor připravily bramborové placky, a některé maminky přichystaly další pokrmy na ochutnání, jako například kroketky nebo bramborové formule. Ale brambory nejsou jenom k požívání! Nevěříte? S takovou bramborou se dá prožít spoustu zábavy. Můžeme je porovnávat podle velikosti, tvarů, odhadovat jejich hmotnost, zpívat si o nich, vyrábět z nich tiskátka, bramborové závěsy a nebo cokoli, co vás napadne. A to byl také úkol, který dostaly děti společně s rodiči - vytvořit doma libovolný výrobek z brambor. Opět se ukázalo, jak máme skvělé a hravé rodiče. Vedle různých skřítků, čarodějnic a ježečků se začali objevovat sovy, havajské tanečnice, celé farmy, roboti a tyranosauři.

Okolnosti nás donutili zrušit společnou akci, a tak se středeční bramboriáda konala bez rodičů. V rámci různorodých úkolů jsme například „sázeli a sklízeli“, skákali v pytli, házeli bramborem na cíl, využili ji místo puku a zkoušeli slalom a střelu na bránu, přenášeli ji na vařečce a podobně…. Zkrátka jsme si to užili!

A moc nás těší, že se zapojují i rodiče a děti, které zrovna nemohou být přítomné a posílají nám společné zážitky alespoň formou fotografií a videí.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii na webu školky.

Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1Brambora, kam se podíváš 1