Biomiska - klíčení semínek

20. 3. 2023

Biomisky - Novinka v naší školce, kterou děti ihned po rozbalení vyzkoušely. Pochlubíme se prvními výsledky čtrnáctidenní práce dětí v centrech pokusy a kuchyňka. Nechaly jsme vyklíčit kedluben červený a brokolici. Po vzorném proplachování nám po 5ti dnech vyrostly krásné klíčky. Každá třída zvolila jiné využití klíčků. Kedlubnu se děti pokusily přesadit do hlíny a zbytek dostaly jako dobrotu naše kalifornské žížaly. Brokolicí, o kterou se vzorně starala během víkendu rodina jedné holčiny, si dnes děti ozdobily chléb s řepovou pomazánkou. Moc jim tato kombinace chutnala i jen samotné klíčky. Pokus se líbil v obou třídách a děti se těší na další druh klíčků.