Barevné dny

Než se příroda uloží ke svému spánku, obdaří nás ještě úžasnými barvami. Nejen školní zahrada, ale i lesy a parky hrají těmito barvami a je to tak uklidňující. Sluneční paprsky nás sem tam hřejí, ale někdy je cítit studený vánek. Ve školce toto období prožíváme jako období klidu a pohody. Ráda bych ( viz. fotografie ) ukázala využití přírodních akvarelových barev Stockmar, jejichž základem je 6 barevných odstínů, které se pro další varianty míchají. Vyrobeny jsou z arabské gumy a přírodních světlostálých pigmentů. Děti barvy zajíjejí do mokrého podkladu a pozorují, jak se potkávají a tak vznikají nové odstíny. V tomto období poznáváme druhy stromů nejen podle tvaru, ale také podle aktuální barevnosti.

Barevné dny  1Barevné dny  1Barevné dny  1Barevné dny  1Barevné dny  1Barevné dny  1