Adventní čas a pečení medových perníčků

22. 12. 2020

Advent – krásné období příprav a těšení se na Vánoce. V naší mateřské škole je období adventu vždy velmi hektické a spojené se spoustou aktivit, které paní učitelky s dětmi realizují. Patří mezi ně vánoční výzdoba každé třídy, krásně nastrojené stromečky, výroba vánočních prání. Každým rokem jsme také s dětmi pečlivě připravovali mikulášské nebo vánoční besídky pro rodiče. V letošním roce, který je bohužel ovlivněn koronavirovou pandemií, jsme rodiče nemohli pozvat osobně a proto jsme s dětmi vše připravili a natočili on-line.  

Další aktivitou na kterou se děti velmi těší je pečení medových perníčků. Děti jsou zdatnými pomocníky při vykrajování i zdobení perníčků. A tak se i letos v naší mateřské škole linula krásná vůně pečených perníčků. No a když jsme už všechno hezky připravili, tak se děti dočkaly velmi očekávané  a zasloužené nadílky dárečků od Ježíška. Vánoce jsou už skutečně za dveřmi a proto přejeme všem jejich krásné a pohodové prožití a v novém roce hlavně pevné zdraví.

Simona Gajdová, učitelka MŠ Vratimov   

Adventní čas a pečení medových perníčků 1Adventní čas a pečení medových perníčků 1Adventní čas a pečení medových perníčků 1
Zpět na výpis