Advent ve školní družině

Adventní čas jsme si krátili adventním kalendářem Skutečně zdravé školy. Každý den na nás čekal jeden tematický úkol. Dozvěděli jsme se něco o Barborkách. Domů si odnesli větvičku třešně. Svatý Ambrož nás obdaroval pytlíkem křížal. Navštívily nás svaté Lucie, kterých jsme se trochu báli. Paní kuchařkám jsme vyrobili přání a poděkovali jim za jejich každodenní péči a laskavost. Také jsme mlsali. Ochutnávali jsme různé druhy sušeného ovoce, které jsme máčeli v čokoládě. Jeden pro druhého jsme připravovali ovocné poháry a chleba s medem. Konec roku  jsme zakončili vánočním posezením. A protože jsme byli šikovní a hodní, pod vánočním stromečkem jsme našli dárky - nové hračky. Už se těšíme jak se zase všichni spolu potkáme v novém roce.