Školní jídelna v Dobřanech vyhlásila STOP zbytkům

11. 1. 2018
Skutečně zdravá škola

Na školních senátech, které působí na obou stupních Základní školy, jsem děti seznámila s výší zbytků, které vyprodukují za běžný měsíc. Samozřejmě jsem přidala i jejich některé zlozvyky, které vedou právě k tak velkému množství. Děti se nestačily divit a samy přiznaly, že se opravdu tak chovají, a že je třeba s tím něco dělat.

V rámci půlročního projektu nazvaným „Chvála jídla“ se budou při vyučovacích hodinách napříč výukou věnovat právě produkci zbytků, jejich využití, možnostem snížení apod.

Celá akce vyvrcholí v květnu zahradní slavností, kde budou vyhlášeny výsledky a nejlepší třída, která se o snížení zasloužila. Ušetřené peníze za odvoz tohoto odpadu budou vráceny dětem například oblíbenou čokoládovou fontánou nebo častější přípravou oblíbených moučníků.

Výsledky našeho společného snažení budou známy až v květnu, ale už teď to vypadá lépe. Děti vyzdobily jídelnu, soutěží v odhadu množství zbytků za leden, kontrolují jeden druhého…. Tak uvidíme, snad se nám to povede. O výsledku vás budu samozřejmě informovat.

Renáta Černá, vedoucí ŠJ Dobřany

PS: Aktivita školní jídelny z Dobřan je skvělým počinem a inspirací pro zapojení dalších škol do naší výzvy Miluji jídlo, neplýtvám